Davet

Aşı Öncüleri için 5. Aşı Kursu

kızerkekcocuklari

Değerli Aşı ve Bağışıklama Dostları,
Aşı Kursu projesi, Eylül 2018’de Artvin’den yola çıktı; akademiden ve endüstriden, farklı disiplinlerden bilim insanlarını bir araya getirerek devam etti. Bir yılını pandemi nedeniyle çevrimiçi olarak ekranlarda geçirdikten sonra şimdi tekrar kaldığı yerden yüz yüze, el ele devam ediyor. 

Tüm Türkiye’ye aşılamanın önemini paylaşmayı, aşı ile elde edilen başarıların devamını ve aşı bilgisini genişletmeyi amaçlayan projemiz, bir kez daha Ayvalık – Sarımsaklı’ya gidiyor.

Aşılama, dünya çapında, insan sağlığına en büyük katkı sağlayan ve bulaşıcı hastalıkların neden olduğu morbidite ve mortaliteyi azaltmak için en başarılı stratejidir. Gelişmiş üretim yöntemlerine ve gelişmiş antijen formülasyonu ve dağıtım sistemlerine katkıda bulunan yeni teknolojiler, büyük ölçüde aşı geliştirmenin başarısını artırmaktadır. Bununla birlikte çok daha detaylı bilgi paylaşımını gerekli kılmaktadır. Kursumuz, öncelikle aşıya gönül veren ve kendi yaşamını insan sağlığına adayan, sahada bire bir hizmet veren ve hem akademi hem de endüstriden farklı disiplinlerdeki bilim insanlarını tekrar bir araya getirerek, hem uygulama ve aşı kabulü ile ilgili tereddütleri ele alacak ve ayrıca yenilikçi aşı formülasyonunun ve dağıtımının etkisi hakkındaki fikirleri de paylaşacak. Ülkemizde ve dünyadaki aşı araştırmaları hakkındaki en yeni bilimsel çalışmalar, sunumlar ve atölyeler eşliğinde kurs tadında katılımcılarla paylaşılacak.

Kurs programımızda sabahları ve öğle yemeklerinde katılımcılar, alanında uzman kişilerle masalarında bir araya gelerek hem tanışacak hem de sohbet etme olanağı bulacaklar. Atölye çalışmalarında aşı karşıtlığına yönelik olarak gruplar halinde yeni öneriler geliştirecekler. Aktif olarak tartışma oturumlarında yer alacaklar.

Sizleri de bu yolda Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Yönetim Kurulu adına Ayvalık’ta düzenleyeceğimiz “Aşı Öncüleri için 5. Aşı Kursu”na davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Aşılı ve sağlıklı günler dileriz.

Kongre Başkanları
Prof. Dr. Ateş Kara
Prof. Dr. Ergin Çiftçi
Prof. Dr. Hasan Tezer

Kursa Kalan Süre

Learn From Industry Leaders

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper.

Learn at Your Own Pace

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper.

Professional Certification

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper.